روغن موتور بنزینی،
روغن موتور بنزینی، با دو نوع پایه مینرال یا سنتتیک تولید می شود. در تولید روغن موتور بنزینی استفاده از مواد افزودنی مرغوب و مناسب حیاتی می باشد. برای خرید بهترین و مطلبوب ترین روغن های شل به نمایندگی شرکت shell در ایران مراجعه نمایید.

از خصوصیات روغن موتور بنزینی می توان به قابلیت كاهش دهنده اصطكاك بين قطعات، كاهش سايش قطعات موتور اشاره کرد. همچنین روغن موتور بنزینی مناسب باید قابلیت پاک کنندگی و تميز نگاه داشتن قطعات داخل موتور از آلودگی های حاصل از تجزيه روغن موتور و دوده داشته باشد. روغن موتور بنزینی باعث کاهش رسوبات و تشکیل لجن می شود. همچنین روغن موتور باید توانایی آب بندی بین سیلندر و پیستون را داشته باشد. از دیگر وظایف روغن موتور بنزینی به خنك کردن قطعات داخل موتور و کمک به كاركرد موتور در بازه دمایی وسیع اشاره کرد. همچنین روغن موتور بنزینی حاوی مواد افزودنی ضد کف و مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی است.
کیفیت روغن موتور بنزینی وابسته به مواد افزودنی ها و روغن پایه آن است. سطح کیفیت روغن موتور بنزینی با استاندارد API سنجیده می شود. در هنگام خرید روغن موتور بنزینی به این نکته توجه کنید که تشخيص كيفيت روغن موتور با ديدن آن، بوی روغن موتور و یا لمس كردن ممکن نیست. در هنگام مصرف روغن موتور باید نسبت به تعویض آن در بازه های زمانی مشخص اقدام کرد. سرویس های دوره ای روغن موتور بر اساس نوع موتور و روغن موتور متفاوت است و زمان سرویس توسط سازنده موتور مشخص می شود.

 

خرید روغن موتور بنزینی
قبل از خرید روغن موتور بنزینی به اطلاعات سازنده موتور توجه کنید و از روغنی استفاده کنید که سازنده آن را توصیه کرده است. در صورت استفاده از روغن موتور مناسب به از ترکیب مکمل های روغن موتور جدا خودداری کنید. جهت خرید روغن موتور بنزینی به گرید آن توجه کنید. گرید روغن موتور با SAE مشخص می شود. سعی کنید روغن موتور بنزینی با گریدی استفاده کنید که سازنده موتور اعلام کرده است.

 

خصوصیات روغن موتور
1. سیالیت مناسب روغن موتور در بازه دمای وسیع
2. روغن موتور مناسب از تشکیل رسوب جلوگیری کرده و ضد اکسیداسیون می باشد.
3. روغن موتور مناسب حاوی مواد افزودنی صابونی جهت تمیز نگه داشتن موتور موتور می باشد. که از نشست آلودگی ها بر روی قطعات داخل موتور جلوگیری می کند.
4.روغن موتور مناسب باید ضد زنگ و ضد خوردگي باشد.
5. روغن موتور باید ضد کف یا آنتی فوم باشد.
6. روغن موتور بنزینی باید باعث کاهش اصطحکاک و سایش قطعات داخلی شود.

 

فروش روغن موتور بنزینی
در صورت نیاز به راهنمایی فروش روغن موتور بنزینی و آشنایی با استانداردهای مورد نیاز با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)