روغن کمپرسور سرمایشی

روغن کمپرسور سرمایشی

روغن کمپرسور برودتیروغن کمپرسور سرمایشی , روغن سردخانه روغن POE , روغن R-134a
کمپرسور برودتی، کمپرسورهایی است که با استفاده از گاز آمونیاک یا فرئون عملیات سرمایش را انجام می دهند. برای تهیه روغن کمپرسور سرمایشی و روغن بی پی به نمایندگی فروش شرکت بی پی در ایران مراجعه نمایید.

در روغن کمپرسور برودتی نقطه ریزش و نقطه توده شدن روغن برای سلامت دستگاه و عمکرد خوب آن بسیار مهم و حیاتی است. روغن کمپرسور سرمایشی سیالیت خوبی در دمای پایین دارد و از ایجاد رسوب و لجن در سیستم جلوگیری می کند. روغن کمپرسور برودتی در درجه حرارت پایین موم کمتری از خود بر جا می گذارد. روغن کمپرسور سرمایشی برای مصرف در کمپرسورهایی مناسب است که از خنک کننده های R 134a, R 23, R 404A,R407C, R 507 و سایر ترکیبات خنک کننده HFC استفاده می شود.
روغن R134a : پر مصرفترین گاز خنک کننده سیستم های سرمایشی در دنیا گاز R134a است که است جایگزین گاز R12 شده است. برخی از تولید کنندگان به دلیل آسیب گاز R134a به لایه اوزون از گاز جایگزین R1234yf استفاده می کنند. روغن R134a سازگار با این گاز و مخصوص کمپرسوهای برودتی است که از این گاز استفاده می کنند.
روغن کمپرسور پلی استر (POE – Polyolester) : روغن سنتتیک برودتی با پایه پلی استر ساخته می شود که قابلیت جذب رطوبت بالاتری نسبت به روغن برودتی معدنی دارد و مناسب برای خنک کننده R-134a می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
X
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟