بیرینگ خطی شرکت تامین روانکار کارو

بلبرینگ خطی و بال بوشینگ و کاربرد ان در صنعت چیست؟

بلبرینگ خطی و بال بوشینگ و کاربرد ان در صنعت در دستگاه های صنعتی و مکانیـــزیم هایی که حرکت رفت و برگشت دارند زیاد استفاده میشوند ، در حقیقت بیرینگ خطی زمانی استفاده میشود که شافت بخواهد نقش میله راهنما را بازی کند در این شرایط برای ما مهم است که حرکت با دقت و بدون لقی انجام شود ، تفاوت بیرینگ خطی با بلبرینگ و رولبرینگ‌ها در این است در مکانیــزیم چرخشی استفاده میشوند و بیرینگ خطی در مکانیزیم حرکت در جهت طولی استفاده میشود. در بلیرینگ خطی و بال پوشینگ استفاده از روانکار مناسب بسیار حائز اهمیت است می‌توانید برای خرید بهترین روانکار اصل و درجه یک به نمایندگی شرکت nynas مراجعه نمایید.

علت استفاده از بلبرینگ خطی وبال بوشینگ ها در صنعت

اختراع بلبرینگ خطی (بلبرینگ خطی) و بال بوشینگ ها با یک احساس نیاز برای جابجایی رفت برگشت روی یک میله راهنما با دقت زیاد و حرکت بدون لقی صورت پذیرفت . مشکل اصلی حرکت با دقت زیاد و حرکت بدون لقی این بود که هرچه طول میله راهنما زیاد تر میشد خیز میله نیز به همان نسبت افزایش می یافت که بری حل این مشکل مجبور شدند از پایه (یاتاقان ) استفاده کنند که استفاده از یاتاقان لغزشی اصطحکاک را بشدت افزایش میداد پس مهندسان باری غلبه بر این مشکل یاتاقان را با ساچمه و بوش ترکیب کردنند و به این صورت بیرینگ خطی (بلبرینگ خطی)  اختراع شد.

 

 

بیرینگ خطی و بلبرینگ خطی

 

بیرینگ خطی و بلبرینگ خطیبیرینگ خطی و بلبرینگ خطی

کاربرد بال بوشینگ و بیرینگ خطی (بلبرینگ خطی)

همانطور که گفته شد یکی از کاربردهای بــال بوشیــنگ و بیـرینگ های خطی در مکانیزم های رفت و برگشتی کاربرد دارند ،  این نوع بیرینگ ها در دستگاه هایی مانند دستگاه‌های بدنسازی و دستگاهای سی ان سی (CNC) و …  استفــاده می شوند ، بیرینگ خطی حرکت در راستای میله راهنما بدون لقی و کاهش دقت را تضمین میکند .

بیرینگ های خطی در سایز ها و اندازه های گوناگون و شکل های مختلف تولید می شوند که وظیفه اصلـــی آنها هدایت حرکت ساده رفت و برگشتــی در طول میله راهنمـــا می باشد و هر کدام قابلیت تحمل بار ویژه ایی را دارند .

آشنایی با انواع بلبرینگ های خطی

بلبرینگ های خطی (بیرینگ های خطی) در شکل ها و انواع مختلف تولید می شوند که کار همگی آنها یکی است یعنی حرکت خطی با دقت زیاد و بدون لقی روی میله راهنما اما به علت کاربرد های مختلف این نوع از بیرینگ ها در شکل ها و ابعاد های مختلف تولید می شوند که در ادامه آنها را بررسی می کنـیــم .

  1. بیرینگ خطی ساده
  2. بیرینگ خطی فلنجی
  3. بیرینگ خطی بلوکی

۱) بیرینگ خطی ساده که شکل استـــاندارد آن مشابه شکل پائین سمت راست است می باشد . این نوع از بیرینگ در دستگـــاه های بدنسازی زیاد استفاده می شود .

۲) بیرینگ خطی فلنجی که شکل استـــاندارد آن مشابه شکل پائین و وسط است می باشد . این نوع از بیرینگ در دستگـــاه های سی ان سی (CNC) ، برش های لیزر و پلاسما زیاد استفاده می شود .

۳) بیرینگ خطی بلوکی که شکل استـــاندارد آن مشابه شکل پائین سمت چپ است می باشد . این نوع از بیرینگ در دستگـــاه های پرینتر سه بعدی زیاد استفاده می شود .

بیرینگ خطی
بیرینگ خطی بلوکیبیرینگ خطی بلوکی

بر کسی پوشیده نیست که هر کالای مهندسی از بلبرینگ گرفته تا رولبرینگ و بیرینگهای خطی همگی را در بازار با یک شماره فنی می شناسند ، لذا ما در این مقاله سعی کرده ایم بصورت کامل تمامی بیرینگ ها من جمله بیرینگ های خطی و ساپورت و شفت ها را علاوه بر معرفی کامل شماره فنی آنها را بیـــاوریم تا شما به هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید

شماره فنی بیرینگ های خطی ، بال بوشینگ ها 

برای آشنایی با بلبرینگ کشاورزی و تراکتور فرگوسون و رومانی  روی لینک کلیک کنید.

امتیازدهی به post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.