معرفی شرکت شل shell | روغن شل | اویل کارو

معرفی شرکت شل shell

شرکت شل (Shell oil company) : شرکت رويال داچ شل شرکت چند ملیتی و بزرگترین شرکت نفتی اروپا می باشد. مرکز شرکت شل در شهر لاهه کشور هلند واقع شده است. بخش های مهمی از این شرکت بزرگ نفتی و ادارات مهم آن در شهر لندن بریتانیا می باشد. شرکت رویال داچ شل در سال 1907 با ادغام 2 شرکت بزرگ رویال داچ و شل که دو شرکت هلندی و بریتانیایی بودند تاسیس شد. شرکت شل در راستای رقابت با شرکت استاندارد اویل که رقیب آمریکایی آن بود، تاسیس شد.

شرکت شل یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان است. امروزه سهام شرکت شل در بورس آمریکا و اروپا قابل معامله می باشد. شرکت شل در اکثر نقاط مختلف جهان فعال و دارای شعبات بسیار و سایت استخراج و پالایش فراورده های نفتی می باشد. فعاليت اصلی شرکت شل اکتشاف، استخراج نفت و همچنین پالايش و توزيع فراورده های نفتی است. شل همچنين در زمينه تولید انرژی فعاليت گسترده ای دارد. با پیشرفت تکنولوژی، شرکت شل در زمینه انرژی های نوین و تجديد شونده، مانند انرژی بادی، خورشيدی و هيدروژنی نیز فعال است. همچنين شرکت شل يکی از بزرگترين توليدکنندگان انواع روانکار می باشد. امروزه روغن موتور شل از پرمصرفترین و با کیفیت ترین روغن موتورهای موجود در بازار می باشد. همچنین انواع روغن صنعتی شل و گريس شل با بهترین کیفیت و استانداردهای روز تولید شده و در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارند.

Shell plc یک شرکت چند ملیتی نفت و گاز بریتانیایی است که دفتر مرکزی آن در مرکز شل در لندن، بریتانیا قرار دارد. شل یک شرکت سهامی عام با فهرست اولیه در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) است. این شرکت یکی از شرکت های بزرگ نفت و گاز است و از نظر درآمد و سود یکی از بزرگترین شرکت های جهان است که از سال 2000 در بین 10 شرکت برتر جهانی 500 فورچون قرار دارد.

شل به صورت عمودی یکپارچه است و در تمامی زمینه های صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف ، تولید ، پالایش ، حمل و نقل ، توزیع و بازاریابی ، پتروشیمی ، تولید برق و تجارت فعال است. همچنین دارای فعالیت های انرژی تجدیدپذیر ، از جمله سوخت های زیستی ،  هیدروژن ، باد و خورشیدی است . شل در بیش از 99 کشور فعالیت دارد و حدود 3.7 میلیون تولید می کندمعادل بشکه نفت در روز است و حدود 44000 ایستگاه خدمات در سراسر جهان دارد.  تا 31 دسامبر 2019، شل کل ذخایر ثابت شده 11.1 میلیارد بشکه (1.76 × 109 متر مکعب ) معادل نفت داشت. شرکت نفت شل ، زیرمجموعه اصلی آن در ایالات متحده، یکی از بزرگترین تجارت های آن است. شل 44 درصد   از رایزن را در اختیار دارد ، یک سرمایه‌گذاری مشترک با کوسان ، که سومین شرکت بزرگ انرژی مستقر در برزیل از نظر درآمد و تولیدکننده عمده اتانول است.

 

خرید روغن صنعتی شل

شرکت شل یکی از بزرگترین شرکت های نفتی تولید کننده انواع روغن موتور شل و روغن صنعتی شل می باشد. امروزه روغن صنعتی شل یکی از پر مصرفترین روانکارهای مصرفی در صنایع مختلف نظیر سیمان، پتروشیمی، تولید برق، خودروسازی، مواد غذایی و … می باشد. روغن صنعتی شل، شامل انواع مختلفی از روغن می باشد که برای مصارف صنعتی با برند شل تولید می شود. قبل از خرید روغن شل، اطلاعات تولیدکننده دستگاه را مطالعه کنید تا روغن متناسب با نیاز خود و گرید مناسب استفاده کنید. با خرید روغن شل مناسب از صدمات احتمالی به دستگاه خود جلوگیری کنید.

 

انواع روغن شل

از انواع روغن صنعتی شل می توان به روغن کمپرسور شل، روغن دنده شل، روغن توربین شل، روغن حرارتی شل، روغن تراش شل، روغن نسوز شل و… اشاره کرد. همچنین شرکت شل تولیدکننده انواع روغن موتور شل، روغن موتور دریایی شل و روانکارهای هوایی با برند ایروشل نیز می باشد.

 

فروش روغن شل

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره فروش روغن شل با ما تماس بگیرید. ما شما را در تمامی مراحل فروش روغن شل و مصرف و نگهداری از انواع روغن و گریس شل راهنمایی می کنیم.

 

روند پیشرفت و تغییر لوگو شرکت شل

شللوگو یا نشان تجاری کمپانی رویال داچ شل، نمادی از اولین حوزهٔ فعالیتی این شرکت، یعنی صید و تجارت صدف می‌باشد.

نمونه اولیه لوگوی شرکت رویال داچ شل (سال ۱۹۰۰) یک صدف دوکفه‌ای رودخانه‌ای، با نمای جانبی بود، که در سال ۱۹۰۹ به صدف دلمه‌ای با نمای از بالا به پایین، تغییر یافت.

نشان تجاری این شرکت، در طول سال‌های قرن بیستم، تغییرات زیادی پیدا کرد و در سال ۱۹۱۵ رنگ زرد با حاشیة قرمز، به عنوان رنگ‌های منتخب این علامت تجاری انتخاب شد.

در خصوص انتخاب این دو رنگ، دلایل مختلفی ذکر شده‌ است. رنگ بدنه کشتی‌های اولیه شرکت شل، قرمز رنگ بود، تا از بقیه نفتکش‌ها، قابل شناسایی باشد.

همچنین، شرکت‌هایی که با کشور اسپانیا دادو ستد داشتند، با الهام از رنگ پرچم این کشور، رنگ‌های طلایی و قرمز را انتخاب می‌کردند.

گروهی نیز بر این باورند، که رویال داچ شل، شرکت استاندارد اویل کالیفرنیا را در حکم رقیب خود، پیش رو داشت. این شرکت، رنگ زرد با حاشیه قرمز را انتخاب کرد، تا حس متفاوتی، در مقایسه با لوگوی شرکت استاندارد اویل، القاء کند.

آخرین ویرایش عمده در نشان تجاری این شرکت را، در سال ۱۹۷۱ یکی از مشهورترین طراحان صنعتی قرن بیستم، یعنی ریموند لوئیز انجام داد. لوگوی نهایی کمپانی شل، که در حال حاضر نیز استفاده می‌شود، به گونه‌ای طراحی شده‌است، که در بیشتر مواقع، بیننده به تمرکز زیاد برای یادآوری نام مالک این علامت تجاری، نیاز ندارد!

معرفی شرکت شل shell

معرفی شرکت شل shell

تاریخچه شرکت شل

رویال داچ شل در سال 1907 با ادغام 2 شرکت بزرگ رویال داچ و شل در جهت رقابت با شرکت استاندارد اویل آمریکا تاسیس شد. میزان سهم هر شرکت در ادغام به این صورت بود که طرف بریتانیایی مالک ۴۰٪ از سهام و طرف هلندی ۶۰٪ از سهام را، به خود اختصاص می‌داد. شرکت تازه تاسیس، رویال داچ شل نام گرفت و برای نخستین بار در شهر لندن ثبت گردید. شرکت رویال داچ شل ، خیلی سریع به شهرت رسید. دو سال پس از تاسیس، سوخت هواپیمای اولین فردی که، بر فراز کانال انگلیس پرواز کرد از شرکت رویال داچ شل، تامین شد.

شرکت‌های بسیاری در جهان به مرور زمان و با گذشت سالها نوع فعالیت خود را تغییر داده و پس از مدتی، در زمینه دیگری شروع به فعالیت کرده اند. اما شرکت‌هایی که این گونه تحول در آن‌ها صورت گرفته و باعث پیشرفت آن‌ها شده است انگشت ‌شمار می باشند. شرکت رویال داچ شل، یکی از این شرکت‌ها محسوب می‌شود که بعد از تغییر حوزه فعالیت خود توانست به یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه انرژی و تولید انواع روانکار، روغن موتور و صنعتی تبدیل شود. پیش از افتتاح شرکت شل مارکوس ساموئل پدر، تجارت اشیای عتیقه را در بریتانیا آغاز کرد، سپس صادرات و واردات صدف دریایی را به آن اضافه کرد، کمتر کسی تصور می کرد که تجارت صدف‌های زیر دریا، آرام‌ آرام به نفت ‌کش‌های غول ‌پیکری تبدیل شوند که نفت و فراورده‌های نفتی را جابجا نمایند. برادران ساموئل، اگرچه راه پدر را در پیش گرفتند، اما مارکوس ساموئل پسر، در اواخر عمر خود، شرکت حمل‌ و نقل و تجارت شل را تاسیس کرد، که پس از ادغام با شرکت نفت رویال داچ در سال‌های آغازین قرن بیستم، شرکت رویال داچ شل تاسیس شد.

یکی دیگر از شرکت های بزرگ نفتی که به نام شل نیز شناخته می شود، شرکت رویال داچ شل است که بزرگترین تولید کننده نفت، گاز، روغن های صنعتی و روان کننده ها در جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در لندن و لاهه قرار دارد. و فعالیت مستمر این شرکت 200 سال پیش توسط افرادی مانند هنری دتردینگ، آگوست کسلر و ژان با پتیت در هلند تأسیس شد.

شل، مکمل شرکت رویال داچ، توسط شخصی به نام مارکوس ساموئل در کاخ سلطنتی بریتانیا ایجاد شد و در سال 1907 این دو شرکت با هم ادغام شدند و شرکت رویال داچ شل را تشکیل دادند.

یکی از معروف‌ترین شرکت‌های نفتی در جهان، شرکت رویال داچ شل است که نماینده فعالیت‌های مهم صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف و تولید نفت و تخم‌گذاری نفت خام، تولید مواد شیمیایی، تولید نفت خام، صنعت پتروشیمی و نفت است. صنعت. . شرکت نفت شل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برق در جهان و یکی از پیشروان در صنایع انرژی های تجدیدپذیر مانند تولید و گسترش سوخت های پایدار، نیروی باد، انرژی پایان ناپذیر خورشیدی است.

 

 خرید بهترین روغن موتور شل

زمانی که مایلید یک روغن موتور خوب انتخاب کنید، باید به پارامترها و عوامل مختلفی توجه کنید. روغن موتور با کیفیت بالا دارای ویسکوزیته کافی و ضریب اصطکاک بسیار پایین بوده و قابلیت روانکاری قسمت های مختلف و قسمت های متحرک موتور را دارد. موتور از لحظه روشن شدن دچار اکسیداسیون و تجزیه حرارتی می شود و روغن پایه آن آلوده و کیفیت آن افت می‌کند و افزودنی‌های استاندارد آن مانند مواد شوینده نیز مصرف می‌شود. در این شرایط از خواص روانکاری، جذب ذرات معلق، پاک کننده ها و ناخالصی ها نیز کاسته می‌شود و بنابراین پس از بدتر شدن خواص روغن موتور، باید آن را با توجه به نوع روغن تغییر داد. به طور کلی روغن موتور شل دارای چندین عملکرد بود که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • حفاظت از قطعات موتور در برابر خوردگی و عملکرد بهینه قطعات متحرک موتور در دماهای مختلف
  • خنک کننده قسمت های داخلی موتور
  • قطعات داخل موتور باید عاری از دوده و ترکیبات حاصل از تجزیه روغن و رسوبات بین قطعات باشد.
  • کاهش سایش قطعات موتور

 

روغن اصل شل

این شرکت یکی از فعال ترین شرکت های جهان است و در بیش از 90 کشور شعبه دارد. و مالک 47 پالایشگاه نفت و گاز در سراسر جهان است. رویال داچ شل تقریباً 3.1 میلیون بشکه نفت خام جهان را تامین می کند. بیش از 44000 پمپ بنزین فعال در سراسر ایالات متحده دارد. علاوه بر این، این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده فرآورده های نفتی، نیازهای 90 کشور جهان را که شامل تولید روان کننده های صنعتی و روان کننده ها و روغن های صنعتی می باشد، با بهترین کیفیت و عرضه محصولات خود تامین می کند.

شرکت نفت رویال داچ شل در کنار 5 شرکت معروف شورون، توتال، اکسون موبیل و بریتیش پترولیوم یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می رود. شرکت های بزرگ نفتی ایران نیز در صنایع مهم کشور از جمله صنایع نظامی، خودروسازی، صنایع دریایی و هوایی، صنعت آهن و فولاد، صنعت آهن و فولاد، صنعت کشاورزی، صنعت نساجی و فولاد، همکاری های بسیار مهمی با این شرکت دارند.

شل یک شرکت نفتی آمریکایی است که در واقع ریشه انگلیسی – هلندی داشت و می توان آن را یک شرکت چند ملیتی دانست. این شرکت بزرگ حدود 24000 کارمند دارد و دفتر مرکزی آن در تگزاس است.

شرکت نفت رویال داچ

شرکت نفت رویال داچ، (به انگلیسی: Royal Dutch Petroleum Company) یا شرکت نفت سلطنتی هلند، شرکت نفتی هلندی بود، که در سال ۱۸۹۰ میلادی توسط جین باپتیست آگوست کسلر و هنری دیتردینگ تاسیس شد. در زمان تاسیس شرکت نفت رویال داچ موضوع توسعه نفت در سوماترا، مطرح شده بود. با مدیریت کسلر و دترونیگ، سازمانی تشکیل شد، که از استراتژی ذخیره‌سازی و انتقال نفت استفاده می‌نمود. اولین فعالیت شرکت رویال داچ، به دستور ویلیام سوم؛ پادشاه هلند و بمنظور اکتشاف و حفاری در حوضه‌های نفتی کشور اندونزی آغاز شد.

شرکت شلمعرفی شرکت شل shell

شرکت شل (به انگلیسی: Shell) یک شرکت بریتانیایی بود، که در سال ۱۸۹۷ توسط مارکوس ساموئل و برادرش؛ ساموئل ساموئل، در پادشاهی بریتانیا تاسیس شد. شرکت شل در ابتدا در زمینه های غیر نفتی آغاز به کار کرد. در سال ۱۸۳۳ مارکوس ساموئل اول فروشنده اشیای عتیقه در شرق لندن، تصمیم به گسترش فعالیت تجاری خود می گیرد. او با تجارت صدف های دریایی که در آن روزها، بازار خوبی داشت به موفقیت در زمینه واردات و صادرات دست پیدا می کند. سالها بعد مارکوس ساموئل پسر و برادرش تجارت خانوادگی را ادامه داده و باعث توسعه آن می شوند. آنها شروع به صادرات ماشین‌آلات، پارچه و ابزار نمودند، و از خاور دور، برنج و چینی‌آلات وارد می‌کردند. در بازگشت از سفر ژاپن، مارکوس به کسب‌ وکار صادرات نفت به باکو و روسیه علاقمند شد. در آن دوره، انتقال دریایی نفت، معضلی برای همه شرکت‌های نفتی به‌ شمار می‌آمد. بشکه‌ها نشت پیدا می‌کرد و فضای بسیاری نیز، در کشتی اشغال می‌شد. برادران ساموئل، برای نخستین بار از مخزن، بمنظور نگهداری و حمل نفت، استفاده کردند، که در این صنعت، یک رویکرد انقلابی محسوب می‌شد. سال ۱۸۹۲ اولین نفتکش‌ها توسط شل، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

ابتکار دیگر نیز، استفاده از کانال سوئز بود. در سال ۱۸۹۷ نام شل، با برند (نشان تجاری) معروف خود؛ «صدف» ظاهر شد. با آنکه مارکوس ساموئل پسر، در یک سال پایانی عمر، دچار سرطان شده بود، اما همت خود را به کار برد و این شرکت را ثبت نمود، که ابتدا نام آن را “سندیکای تانکر” گذاشت. این نام بسرعت به شرکت حمل‌ و نقل و تجارت شل تغییر یافت. تا سال ۱۹۱۹ میلادی، شرکت بریتانیایی شل، دارای هشت کشتی نفت‌کش بود.

 

شرکت شل  در دهه ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ میلادی

شرکت رویال داچ شل، در سال ۲۰۰۵  برطبق انرژی‌های نوین، شرکتی جدید را تولید کرد، که در ۱۴۶ کشور دنیا، به صورت یک گروه گسترده ی جهانی از شرکت‌های انرژی، پتروشیمی و شیمیایی، فعالیت می نماید. شرکت شل، تا دهه ۲۰۰۰ میلادی جایگاه بسیار ویژه ای کسب کرد، و در حوزه نفت و فراورده‌های نفتی،فعالیت می کرد.

حقایق شرکت شل

شل یک شرکت انرژی بین‌المللی است که در زمینه اکتشاف، تولید، پالایش و بازاریابی نفت و گاز طبیعی و تولید و بازاریابی مواد شیمیایی تخصص دارد. ما از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کنیم و رویکردی نوآورانه برای کمک به ساختن آینده انرژی پایدار در پیش می‌گیریم. ما همچنین در انرژی سرمایه گذاری می کنیم، از جمله منابع کم کربن مانند باد و خورشید. و سوخت های جدید برای حمل و نقل، مانند سوخت های زیستی پیشرفته و هیدروژن.

رویال داچ شل در سال 1907 تشکیل شد، اگرچه تاریخ ما را می توان به نیمه اول قرن نوزدهم ردیابی کرد. شرکت مادر گروه Shell Royal Dutch Shell plc است که در انگلستان و ولز ثبت شده است. مدیر اجرایی بن ون بوردن است.

 

روغن شل

روغن شل یکی از برترین برندها در دنیای صنعت و خودروسازی در دنیاست. که به صورت گسترده به سایر صنایع و کارخانجات در هرکجای دنیا پخش و توزیع می‌شود کیفیت محصولات شل منجر به دوام بالا و کارآیی بهتر محصولات این برند می‌باشد. امروزه محصولات با کیفیت شل توسط نمایندگی های فروش در سراسر جهان به دست مشتریان و متقاضیان این برند می‌رسد.

 

هدف شل

هدف شل تقویت پیشرفت همراه با راه حل های بهتر برای انرژی پاک تر و سالم تر و بیشتر است. ما معتقدیم که افزایش استانداردهای زندگی برای جمعیت رو به رشد جهانی احتمالاً به افزایش تقاضا برای انرژی، از جمله نفت و گاز، در سال‌های آینده ادامه دار خواهد بود. در عین حال، نیاز به مقابله با تغییرات آب و هوایی به این معنی است که یک انتقال جهانی به سمت یک سیستم انرژی کم کربن در حال انجام است.

 

انتظارات شرکت شل از مردم

کارکنان ما برای ارائه موفقیت آمیز استراتژی شل و حفظ عملکرد تجاری در بلندمدت ضروری هستند. عملکرد رقابتی در چشم انداز انرژی در حال تحول به افراد شایسته و توانمند نیاز دارد که در سراسر شل با هم کار کنند. ما معتقدیم که تیم‌های متنوع رهبران فراگیر ایمنی و عملکرد تجاری بهتری را ارائه می‌دهند.

 

گریس شل shell

یکی از معروف ترین روان کننده های این صنعت شل آلوانیا یا شل گدوس است. این روان کننده مانند سایر محصولات شل حاوی روغن ها، افزودنی ها و صابون های با کیفیت است و برای کاهش اصطکاک بین سطوح مختلف و همچنین کاهش فرسایش و جذب ذرات معلق و رسوبات فرموله شده است. گریس های پوسته ای در گریدهای مختلف و همچنین صابون های سدیم، کلسیم، آلومینیوم، لیتیوم و غیره موجود می باشند.
SHELL GREASE در گریدهای مختلف با پایه های مختلف مانند سدیم، لیتیوم، کلسیم، آلومینیوم و … تولید می شود.شل انواع گریس های معمولی، کلسیمی، لیتیومی، سدیمی، سبز، ضد شعله، سیلیکونی، پمپی، والین، ماشینی شل را تولید می کند. استفاده در صنایع مختلف روان کننده های صنعتی شل با روغن پایه، صابون، مواد افزودنی با کیفیت بالا برای کاهش اصطکاک و سایش و غیره فرموله می شوند. گریس های SHELL از صابون های سدیم، کلسیم، آلومینیوم، لیتیوم و … ساخته می شوند. گریس SHELL در بسته های 1، 5، 16، 18، 180 کیلوگرمی موجود است.

 

محصولات پرفروش شل

1- گریس شل آلبیدا ای پی تو

محصولات شل در سراسر جهان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل کیفیت عالی محبوبیت زیادی در بین مصرف کنندگان به دست آورده اند. Shell Albeda EP2 یکی از محصولات انحصاری شل است که با بهترین مواد افزودنی فرموله شده و در محدوده دمایی وسیعی قابل استفاده است. این محصول یک گریس چند منظوره با کیفیت بالا برای مصارف صنعتی می‌باشد. از ویژگی های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حاوی مواد افزودنی پیشرفته و دارای خواص ضد اکسیداسیون و ضد سایش عالی در دماهای بالا است.
  • دارای ترکیبی از ویسکوزیته بالا با روغن های معدنی و صابون های هیدروکسید است.
  • متناسب برای تسمه، یاتاقان، پمپ آب، اتصالات، ژنراتور

2- روغن شل  corena S2R 68

طیف گسترده ای از روغن های Shell Corena موجود برای کمپرسورهای هوا به شما این امکان را می دهد تا روغنی را انتخاب کنید که عملکرد کمپرسور شما را از طریق افزایش محافظت در برابر سایش، افزایش عمر روغن و راندمان بالای سیستم به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

روغن های شل به عنوان رهبر بازار روان کننده ها شناخته شده اند و دارای 60 سال سابقه نوآوری هستند. تجمع بیش از حد فیلم روغن می‌تواند به طور جدی عمر و کارایی کمپرسورهای هوا را کاهش دهد. Shell Corena شامل روغن های کمپرسور پیچ است، به این معنی که آنها به طور خاص برای کار با سیلندرها و پیچ‌ها طراحی شده اند. برای هر نیاز فنی و شرایط عملیاتی، یک روغن شل وجود دارد که به شما کمک می‌کند بیشترین بهره را از سرمایه‌گذاری خود ببرید. سری Corena Shell شامل جدیدترین روغن های مصنوعی برای محافظت در برابر سایش در دمای بالا و طولانی مدت است. عمر طولانی تر، نگهداری کمتر تجهیزات و ماشین آلات بسیار مهم است. روغن شل کورنا S2R 68 به شما این امکان را می‌دهد که بهترین شرایط را برای نیازهای عملیاتی خود داشته باشید. شرکت تواید روانکار کارو (oilkaro) به شما این امکان را می‌دهد تا روغنی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

 

نمایندگی شرکت شل

شرکت اویل کارو یکی از اولین و پر تجربه ترین نمایتدگی های شرکت شل می باشد که با ده ها سال تجربه ی درخشان در زمینه ی ارائه انوع روغن های صنعتی در خدمت رسانی به مشتریان خود می کوشد. که با فراهم آوردن محصولات اصل و کاملا اورجینال آرامش را برای متقاضیان خود به ارمغان می آورد. این شرکت در زمینه های گسترده از جمله عرضه ی انواع رولبرینگ و بلبرینگ نیز فعالیت داشته و مشاوره ی رایگان در زمینه ی خرید هرگونه های روغن ها و قطعات صنعتی، به مشتریان خود نیز ارائه می دهد.

شرکت تولید روانکار کارو این افتخار را دارد که می تواند محصولات تولید شرکت شل (shell) را در کمترین بازه زمانی در اختیار شما قرار دهد.

وب سايت  رسمی شرکت شل , Shell : 

کمپانی شل اقدام به تغییر نام بعضی از محصولات خود کرده است.لیست این محصولات را می توانید در فایل زیر مشاهده کنید.

لیست تغییر نام محصولات شرکت شل. دانلود کنید

 

تماس با روانکار کارو

5/5 - (131 امتیاز)
X
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟