معرفی شرکت اطلس کوپکو Atlas Copco

معرفی ( شرکت اطلس کوپکو ، Atlas Copco)

شرکت اطلس کوپکو

شرکت اطلس کوپکو (Atlas Copco) شرکت صنعتی سوئدی می‌باشد، که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شده است. مرکز شرکت اطلس کوپکو در منطقه ناککا کشور سوئد می باشد. شرکت اطلس کوپکو تولیدکننده انواع ابزار، تجهیزات صنعتی، کمپرسور هوا، وکیوم و روغن کمپرسور اطلس کوپکو می‌باشد. اطلس کوپکو دارای 100 سایت تولید در بیش از20 کشور جهان می باشد که این شرکت را به یک شرکت بین المللی تبدیل کرده است. از مهمترین روغن های تولیدی این شرک می توان به اطلس کوپکو روتاری اشاره کرد. در سال ۲۰۱7 این شرکت بالغ بر 86 میلیارد کرون درآمد داشته است. تعداد کارکنان اطلس کوپکو (Atlas Copco) بیش از 34000 نفر می‌باشد. در حال حاضر شرکت اطلس کوپکو مالک برندهای صنعتی بسیاری می باشد که می توان به شیککاگو پنوماتیک، ادواردز اشاره کرد.

 

روغن اطلس کوپکو Atlas Copco

1873- شركت آ.ب. اطلس تاسيس گرديد و به توليد مصنوعات جهت راه آهن، موتورهاي بخار و تهيه پل پرداخت.

1893-  تهيه پرچ كن هوائی (Pneumatic Riveter) توجه عموم را به سوی هوای فشرده جلب كرد.

7-1900- شركت آ. ب. اطلس توليدكمپرسور و وسائل هواي فشرده را آغاز كرد.

1947- شركت آ.ب. اطلس و شركت Diesels Motorer با يكديگر ادغام و شركت آ. ب. اطلس ديزل را بوجود آوردند.

1948- امور مربوط به ديزل به شركت ديگري منتقل و توليد بر روي وسايل هوای فشرده متمركز گرديد.

1956- نام شركـت به اطلــس كوپكـــو آ.ب. تغيير يافت كه خلاصه ای است از Compagnie Pneumatique Commerciale.

انواع روغن اطلس كوپكو

  • در 150 كشور داراي شعبه و نمايندگي ميباشد.
  • داراي كارخانه هاي توليدي در15 كشور ميباشد كه وسايل و دستگاههاي متنوع مي سازند.
  • نمایندگی 20 مارک مختلف در سرتاسر دنیا.
  • داراي 000ر25 پرسنل در پنج قاره ميباشد.
  • ميزان درآمد در سال 2004 ميلادي بالغ بر 4/5 ميليارد يورو.

 

 

فناوری های اطلس کوپکو

فناوری کمپرسور

حوزه فناوری کمپرسور اطلس کوپکو محصولاتی مانند کمپرسورهای صنعتی و محلول‌های خلاء، تجهیزات تصفیه نفت و گاز، سیستم‌های مدیریت هوا، و کمپرسور/بسط دهنده‌های گاز و فرآیند ایجاد می‌کند. این محصولات عمدتاً در صنایع تولیدی، نفت، گاز و فرآیند استفاده می شوند. محلول های کمپرسور آنها در کشتی ها، قطارها و بیمارستان ها و در سایر امکانات و کاربردها استفاده می شود. رقبای اصلی آنها در این زمینه عبارتند از: Ingersoll-Rand، Kaeser، Kobelco، Hitachi، Gardner Denver، Cameron، Sullair و Parker Hannifin.

فناوری خلاء

منطقه تجاری فناوری خلاء اطلس کوپکو محصولات خلاء، سیستم های مدیریت اگزوز، سوپاپ ها و محصولات مرتبط را عمدتاً تحت برندهای Edwards ، Leybold و Atlas Copco ارائه می دهد. بازارهای اصلی خدمات نیمه هادی و علمی و همچنین طیف گسترده ای از بخش های صنعتی از جمله صنایع فرآیند شیمیایی، بسته بندی مواد غذایی و جابجایی کاغذ هستند. واحدهای اصلی توسعه و تولید محصول در بریتانیا، جمهوری چک، آلمان، کره جنوبی، ایالات متحده، چین و ژاپن قرار دارند.

فناوری صنعتی

محصولات اطلس کوپکو در زمینه فناوری صنعتی عمدتاً برای صنایع خودروسازی و هوافضا توسعه یافته است، اما در ساخت و نگهداری صنعتی و خدمات خودرو نیز استفاده می شود. محصولات تولید شده شامل سیستم های مونتاژ، ابزارهای برق صنعتی، محصولات تضمین کیفیت و انواع نرم افزار می باشد. رقبای اصلی آنها در این زمینه Apex Tool Group، Ingersoll-Rand، Stanley Black & Decker ، Uryu و Bosch هستند.

فناوری قدرت

این منطقه کمپرسورهای قابل حمل، برج های روشنایی، پمپ ها و ژنراتورها، تجهیزات سنگ فرش، تجهیزات تراکم، ابزار تخریب و ابزار ساخت و ساز را برای طیف گسترده ای از پروژه های زیربنایی تولید می کند. اینها شامل پروژه های عمرانی، راه سازی، گاز و نفت و پروژه های ساخت و ساز حفاری است. از رقبای اصلی این شرکت در این زمینه می توان به Doosan Infracore، Kaeser، Sullair، Volvo، Caterpillar و Wirtgen اشاره کرد.

 

گروه اطلس كوپكو متشكل است از چهار گروه ذيل ميباشد

  1. Construction & Mining Technique (CMT)
  2. Compressor Technique (CT)
  3. دايره Industrial Technique (IT)
  4. Rental Service (RS)

فروش روغن اطلس کوپکو

همانطور که می دانید اطلس کوپکو روغن کمپرسور تولید تجهیزات کمپرسور جانبی را نیز تامین می کند. بسته به حجم دستگاه می توانید روغن مورد نظر را انتخاب کنید. روغن کمپرسور اطلس کوپکو به دو دسته معدنی و مصنوعی تقسیم می شود. روغن های معدنی جزء فرآورده های نفتی هستند و در پالایشگاه ها تولید می شوند. روغن های مصنوعی بر پایه گیاهی هستند و در آزمایشگاه روغن با افزودن مواد افزودنی ساخته می شوند. روغن‌های سنتزی ویژگی‌های بهتری نسبت به روغن‌های معدنی دارند. و روغن های معدنی دارای ذرات و میکروارگانیسم هایی هستند که در حین استفاده بر روی دستگاه رسوب می گذارند.

اطلــس كوپكــو در ايــران (30 سال سابقه فعاليت)

در سال 1974 شركت اطلس كوپكو ايران آ.ب. فعاليت خود را به عنوان سي و ششمين عضو از گروه جهاني اطلس كوپكو در ايران رسماً آغاز كرد. سابقه اطلس كوپكو در ايران به بيش از 78 سال قبل بر ميگردد يعني از زماني كه وسائل و و لوازم بادي مورد احتياج راه آهن دولتي تبريز در اختيار دولت ايران قرار گرفت.

اولين فروش شركت اطلس كوپكو در ايران بعد از جنگ جهاني اول زماني انجام گرفت كه لوازم بادي جهت تعميرگاه خط آهن دولتي ايران در تبريز عرضه گرديد. در سال 1931 قراردادي  بين دولت ايران و چند كمپاني سوئدي بر اساس پاياپاي به امضاء رسيد و اين قرارداد مبناي شروع حقيقي كار اطلس كوپكو كه نامش در آن زمان اطلس ديزل بود ميباشد.

ماشين آلات بادي و حفاري شركت اطلس كوپكو در ساختمان اولين جاده تهران – انزلي بكار گرفته شد. سپس شهرداري تهران براي انجام ساختمان جاده هاي شهري دو كمپرسور سيار خريداري نمود و همزمان با آن دو كمپرسور ثابت نيز به كارخانه سيمان تهران فروخته شد.

در اوايل سال 1933 دولت ايران مصمم به ايجاد خط آهن سراسري از كرانه خليج فارس تا درياي شمال كه طول آن جمعاً 1400 كيلومتر ميباشد گرفت. شركت تعداد 70 كمپرسور سيار و تعداد زيادي دستگاههاي حفاري براي ساختمان اين طرح عظيم در اختيار دولت ايران قرار داد.

خرید روغن اطلس کوپکو

امروزه ماشين آلات اطلس كوپكو سهم مهمي را در اجراي طرحهاي عمراني و توسعه ايران از قبيل طرحهاي معدني، ساختماني و كارخانجات بعهده دارند. از دستگاهها و ماشين آلات اطلس كوپكو در ايران براي توليد در صنايع غذائي، صنايع نساجي، صنايع داروئي، صنايع خودروسازي، صنايع فلزي و صنايع نفت، گاز و غيره استفاده ميشود. ماشينهاي سواري، اتوبوسها، كاميونها و قطارها به كمك ابزار بادي اطلس كوپكو توليد و به كار مي افتند.

نمایندگی شرکت اطلس کوپکو

شرکت اویل کارو همواره محصولات اصلی و اورجینال شرکت اطلس کوپکو را به سایر کارخانجان و صنایع معتبر و بزرگ نفتی در داخل کشور ارائه می کند. این شرکت سایر محصولات صنعتی مورد نیاز صنایع مختلف را بر َآورده می سازد.

خدمات اصلی شرکت در راستای فروش وخ دمات پس از فروش محصولات صنعتی اطلس کوپکو می باشد. گروه صنعتی اویل کارو در زمینه های مختلف از جمله انواع روغن موتورهای صنعتی، ماشین آلات وانواع گریس و سوخت مورد نیاز انواع ماشین آلات و… فعالیت دارد. شرکت تولید روانکار کارو این افتخار را دارد که می تواند محصولات تولید شرکت اطلس کوپکو (Atlas Copco) را در کمترین بازه زمانی در اختیار شما قرار دهد.

 

وب سايت رسمی شرکت اطلس کوپکو , Atlas Copco
تماس با روانکار کارو
5/5 - (6 امتیاز)
X
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟