معرفی شرکت اطلس کوپکو Atlas Copco | اویل کارو

معرفی ( شرکت اطلس کوپکو ، Atlas Copco)

شرکت اطلس کوپکو

شرکت اطلس کوپکو (Atlas Copco) شرکت صنعتی سوئدی می‌باشد، که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شده است. مرکز شرکت اطلس کوپکو در منطقه ناککا کشور سوئد می باشد. شرکت اطلس کوپکو تولیدکننده انواع ابزار، تجهیزات صنعتی، کمپرسور هوا، وکیوم و روغن کمپرسور اطلس کوپکو می‌باشد. اطلس کوپکو دارای 100 سایت تولید در بیش از20 کشور جهان می باشد که این شرکت را به یک شرکت بین المللی تبدیل کرده است. از مهمترین روغن های تولیدی این شرک می توان به اطلس کوپکو روتاری اشاره کرد. در سال ۲۰۱7 این شرکت بالغ بر 86 میلیارد کرون درآمد داشته است. تعداد کارکنان اطلس کوپکو (Atlas Copco) بیش از 34000 نفر می‌باشد. در حال حاضر شرکت اطلس کوپکو مالک برندهای صنعتی بسیاری می باشد که می توان به شیککاگو پنوماتیک، ادواردز اشاره کرد.

روغن اطلس کوپکو Atlas Copco

1873- شركت آ.ب. اطلس تاسيس گرديد و به توليد مصنوعات جهت راه آهن، موتورهاي بخار و تهيه پل پرداخت.

1893-  تهيه پرچ كن هوائی (Pneumatic Riveter) توجه عموم را به سوی هوای فشرده جلب كرد.

7-1900- شركت آ. ب. اطلس توليدكمپرسور و وسائل هواي فشرده را آغاز كرد.

1947- شركت آ.ب. اطلس و شركت Diesels Motorer با يكديگر ادغام و شركت آ. ب. اطلس ديزل را بوجود آوردند.

1948- امور مربوط به ديزل به شركت ديگري منتقل و توليد بر روي وسايل هوای فشرده متمركز گرديد.

1956- نام شركـت به اطلــس كوپكـــو آ.ب. تغيير يافت كه خلاصه ای است از Compagnie Pneumatique Commerciale.

انواع روغن اطلس كوپكو

 • در 150 كشور داراي شعبه و نمايندگي ميباشد.
 • داراي كارخانه هاي توليدي در15 كشور ميباشد كه وسايل و دستگاههاي متنوع مي سازند.
 • نمایندگی 20 مارک مختلف در سرتاسر دنیا.
 • داراي 000ر25 پرسنل در پنج قاره ميباشد.
 • ميزان درآمد در سال 2004 ميلادي بالغ بر 4/5 ميليارد يورو.

فناوری های اطلس کوپکو

فناوری کمپرسور

حوزه فناوری کمپرسور اطلس کوپکو محصولاتی مانند کمپرسورهای صنعتی و محلول‌های خلاء، تجهیزات تصفیه نفت و گاز، سیستم‌های مدیریت هوا، و کمپرسور/بسط دهنده‌های گاز و فرآیند ایجاد می‌کند. این محصولات عمدتاً در صنایع تولیدی، نفت، گاز و فرآیند استفاده می شوند. محلول های کمپرسور آنها در کشتی ها، قطارها و بیمارستان ها و در سایر امکانات و کاربردها استفاده می شود. رقبای اصلی آنها در این زمینه عبارتند از: Ingersoll-Rand، Kaeser، Kobelco، Hitachi، Gardner Denver، Cameron، Sullair و Parker Hannifin.

فناوری خلاء

منطقه تجاری فناوری خلاء اطلس کوپکو محصولات خلاء، سیستم های مدیریت اگزوز، سوپاپ ها و محصولات مرتبط را عمدتاً تحت برندهای Edwards ، Leybold و Atlas Copco ارائه می دهد. بازارهای اصلی خدمات نیمه هادی و علمی و همچنین طیف گسترده ای از بخش های صنعتی از جمله صنایع فرآیند شیمیایی، بسته بندی مواد غذایی و جابجایی کاغذ هستند. واحدهای اصلی توسعه و تولید محصول در بریتانیا، جمهوری چک، آلمان، کره جنوبی، ایالات متحده، چین و ژاپن قرار دارند.

فناوری صنعتی

محصولات اطلس کوپکو در زمینه فناوری صنعتی عمدتاً برای صنایع خودروسازی و هوافضا توسعه یافته است، اما در ساخت و نگهداری صنعتی و خدمات خودرو نیز استفاده می شود. محصولات تولید شده شامل سیستم های مونتاژ، ابزارهای برق صنعتی، محصولات تضمین کیفیت و انواع نرم افزار می باشد. رقبای اصلی آنها در این زمینه Apex Tool Group، Ingersoll-Rand، Stanley Black & Decker ، Uryu و Bosch هستند.

فناوری قدرت

این منطقه کمپرسورهای قابل حمل، برج های روشنایی، پمپ ها و ژنراتورها، تجهیزات سنگ فرش، تجهیزات تراکم، ابزار تخریب و ابزار ساخت و ساز را برای طیف گسترده ای از پروژه های زیربنایی تولید می کند. اینها شامل پروژه های عمرانی، راه سازی، گاز و نفت و پروژه های ساخت و ساز حفاری است. از رقبای اصلی این شرکت در این زمینه می توان به Doosan Infracore، Kaeser، Sullair، Volvo، Caterpillar و Wirtgen اشاره کرد.

گروه اطلس كوپكو متشكل است از چهار گروه ذيل ميباشد

 1. Construction & Mining Technique (CMT)
 2. Compressor Technique (CT)
 3. دايره Industrial Technique (IT)
 4. Rental Service (RS)

فروش روغن اطلس کوپکو

همانطور که می دانید اطلس کوپکو روغن کمپرسور تولید تجهیزات کمپرسور جانبی را نیز تامین می کند. بسته به حجم دستگاه می توانید روغن مورد نظر را انتخاب کنید. روغن کمپرسور اطلس کوپکو به دو دسته معدنی و مصنوعی تقسیم می شود. روغن های معدنی جزء فرآورده های نفتی هستند و در پالایشگاه ها تولید می شوند. روغن های مصنوعی بر پایه گیاهی هستند و در آزمایشگاه روغن با افزودن مواد افزودنی ساخته می شوند. روغن‌های سنتزی ویژگی‌های بهتری نسبت به روغن‌های معدنی دارند. و روغن های معدنی دارای ذرات و میکروارگانیسم هایی هستند که در حین استفاده بر روی دستگاه رسوب می گذارند.

روغن روتو اینجکت اطلس کوپکو

روغن Rotoinject Rotoinject یکی از مهمترین پارامترهایی است که نقش بسزایی در عملکرد کمپرسور دارد. روغن کمپرسور علاوه بر روانکاری باید عملکردهای خنک کننده، آب بندی و تمیز کردن تمام معابر را نیز انجام دهد. روغن‌های کمپرسور باید خاصیت ضد کف داشته باشند، یعنی به دلیل گردش و جریان‌های فشار زیاد نباید کف کنند. همچنین باید نقطه اشتعال و نقطه ریزش بسیار بالایی داشته باشند. به طوری که در اثر حرارت قوی تبخیر نمی‌شود و کمبود روغن در سیستم وجود ندارد روغن مایع تزریقی روتو به تازگی با نام تجاری Nduracne به بازار عرضه شده است.

این روغن سری Atlas Copco، GA، GX برای تزریق روغن و روغن های مصنوعی برای کمپرسورهای اسکرو است. (روتو تزریق روغن مایع) حداکثر عمر، عملکرد پایدار کمپرسور و حداقل هزینه های عملیاتی را تضمین می‌کند. روغن مایع Roto-Inject دارای تمام خواص لازم یک روغن خوب برای شرایط کاری مختلف است. روغن مایع تزریقی روتو دارای 4000 ساعت کاری می باشد. روغن کمپرسور Endurance Roto-Inject محصول شرکت Atlas Copco یک روغن کمپرسور معدنی با کیفیت بالا برای کمپرسورهای اسکرو GA و GX است.

اطلــس كوپكــو در ايــران (30 سال سابقه فعاليت)

در سال 1974 شركت اطلس كوپكو ايران آ.ب. فعاليت خود را به عنوان سي و ششمين عضو از گروه جهاني اطلس كوپكو در ايران رسماً آغاز كرد. سابقه اطلس كوپكو در ايران به بيش از 78 سال قبل بر ميگردد يعني از زماني كه وسائل و و لوازم بادي مورد احتياج راه آهن دولتي تبريز در اختيار دولت ايران قرار گرفت.

اولين فروش شركت اطلس كوپكو در ايران بعد از جنگ جهاني اول زماني انجام گرفت كه لوازم بادي جهت تعميرگاه خط آهن دولتي ايران در تبريز عرضه گرديد. در سال 1931 قراردادي  بين دولت ايران و چند كمپاني سوئدي بر اساس پاياپاي به امضاء رسيد و اين قرارداد مبناي شروع حقيقي كار اطلس كوپكو كه نامش در آن زمان اطلس ديزل بود ميباشد.

ماشين آلات بادي و حفاري شركت اطلس كوپكو در ساختمان اولين جاده تهران – انزلي بكار گرفته شد. سپس شهرداري تهران براي انجام ساختمان جاده هاي شهري دو كمپرسور سيار خريداري نمود و همزمان با آن دو كمپرسور ثابت نيز به كارخانه سيمان تهران فروخته شد.

در اوايل سال 1933 دولت ايران مصمم به ايجاد خط آهن سراسري از كرانه خليج فارس تا درياي شمال كه طول آن جمعاً 1400 كيلومتر ميباشد گرفت. شركت تعداد 70 كمپرسور سيار و تعداد زيادي دستگاههاي حفاري براي ساختمان اين طرح عظيم در اختيار دولت ايران قرار داد.

خرید روغن اطلس کوپکو

امروزه ماشين آلات اطلس كوپكو سهم مهمي را در اجراي طرحهاي عمراني و توسعه ايران از قبيل طرحهاي معدني، ساختماني و كارخانجات بعهده دارند. از دستگاهها و ماشين آلات اطلس كوپكو در ايران براي توليد در صنايع غذائي، صنايع نساجي، صنايع داروئي، صنايع خودروسازي، صنايع فلزي و صنايع نفت، گاز و غيره استفاده ميشود. ماشينهاي سواري، اتوبوسها، كاميونها و قطارها به كمك ابزار بادي اطلس كوپكو توليد و به كار مي افتند.

معرفی شرکت اطلس کوپکو Atlas Copco | اویل کارو

معرفی شرکت اطلس کوپکو Atlas Copco | اویل کارو

محصولات پرفروش اطلس کوپکو

1- atlas copco roto z

روغن کمپرسور روتو Z اطلس کوپکو، روان کننده نیمه مصنوعی با کیفیت برتر اطلس کوپکو، ترکیبی از روغن معدنی و افزودنی های منحصر به فرد برای استفاده در کمپرسورهای چرخشی و ستاره ای و همچنین کمپرسورهای غذایی، نوشیدنی و دارویی است.

از مزایای این محصول می توان به : پایداری در شرایط عملیاتی شدید و بارهای بالا، جلوگیری از تشکیل رسوبات و لجن، فواصل تغییر طولانی، خاصیت ضد سایش، مقاوم در برابر چرخش قطعات، افزایش عمر تمام قطعات متحرک و… اشاره کرد.

2- atlas copco roto inject

روان کننده Atlas Copco Roto Inject Fluid Atlas Copco به طور ویژه برای کمپرسورهای اسکرو ساخته شده است و آلاینده های تولید شده در شرایط مختلف عملیاتی را خنثی می‌کند. از مزایای این محصول می‌توان به خواص ضد خوردگی، سازگاری عالی با آب بندی، مقاومت عالی در برابر اکسیداسیون، تجزیه پذیری عالی، خواص پاک کنندگی عالی اشاره کرد.

3- atlas copco ndurance

Atlas Copco NDURANCE یک روغن معدنی است که برای محافظت از کمپرسورهای اسکرو GA-GX طراحی شده است. این روغن اطلس کوپکو که بر اساس تجربه چندین ساله شرکت اطلس کوپکو در صنعت کمپرسور ساخته و تولید شده است، حاوی مواد افزودنی خاصی است که استفاده از آن را در تمامی کمپرسورهای شما خاص می کند.
از ویژگی ها و مزایای روغن Atlas Copco NDURANCE می توان به حفاظت در برابر خوردگی، خواص امولسیون کنندگی خوب، خواص ضد سایش عالی، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون و… اشاره کرد.

شرکت اویل کارو  وارد کننده رسمی روغن NDURANCE شرکت اطلس کوپکو در ایران می باشد. این شرکت برای سهولت خرید برای مصرف کنندگان ایرانی مفتخر است این محصولات با کیفیت را در اسرع وقت در اختیار مشتریان گرامی خود قرار دهد. این گریس و صدها گریس صنعتی دیگر را می توانید به راحتی سفارش دهید.

4- Atlas Copco Roto Xtend Duty

این روان کننده کمپرسور هوا R-EADY از آخرین روغن ها و مواد افزودنی کاملا مصنوعی با کارایی بالا استفاده می کند. این ترکیب که برای بیش از 8000 ساعت طراحی شده است، سطوح فوق العاده ای از محافظت در برابر سایش، زنگ زدگی و خوردگی و همچنین مقاومت استثنایی در برابر اکسیداسیون و شکست حرارتی را ارائه می دهد.

مشخصات آن شامل: پایداری حرارتی عالی، در برابر آلودگی آب مقاومت می کند، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، نقطه اشتعال بالا، عمر روغن 8000 ساعت در دمای تخلیه، 100 درجه سانتیگراد، غیر سمی / غیر خطرناک، در برابر سایش، زنگ زدگی و خوردگی محافظت می کند.

 

خرید روغن کمپرسور اطلس کوپکو

اطلس کوپکو یکی از شرکت هایی است که گام مهمی در تامین روغن کمپرسور برداشته است. به طور کلی روغن کمپرسور این شرکت به دو دسته روغن مصنوعی و روغن معدنی تقسیم می‌شود. روغن های پایه معدنی از نفت گرفته شده و در پالایشگاه ها تولید می‌شوند. روغن‌های مصنوعی روغن های گیاهی هستند و پس از افزودن مواد افزودنی در آزمایشگاه تولید می شوند. روغن‌های سنتزی ویژگی‌های بهتری نسبت به روغن‌های معدنی دارند. اما روغن های معدنی ذرات و میکروارگانیسم ها را با خود حمل می‌کنند. این ذرات در صورت استفاده در دستگاه مورد نظر رسوبات خود را به جا می گذارند.

گریس اطلس کوپکو

خواص روغن کمپرسور اطلس کوپکو

این روغن های کمپرسور اطلس کوپکو که توسط اویل کارو به فروش می‌رسد دارای خواص شیمیایی و فیزیکی خاصی هستند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. یکی از خواص مهم و موثر این روغن آب گریزی آن است. دلیل این امر مخلوط شدن هوای مرطوب با روغن است. حال اگر روغن صنعتی مورد نظر شما این ویژگی را نداشته باشد با رطوبت هوای فشرده واکنش نشان می‌دهد. یعنی وقتی در معرض دمای بالا و فشار زیاد قرار می‌گیرد، خیلی سریع با رطوبت ترکیب می‌شود. در نتیجه به راحتی خواص خود را از دست می‌دهد.
این امر باعث سایش زودرس قطعات داخلی کمپرسور می شود. این قطعات به سرعت فرسوده می‌شوند. یکی دیگر از مزایای روغن کمپرسور اطلس کوپکو نقطه اشتعال مناسب آن است. اگر نقطه اشتعال در محدوده استاندارد یک روغن کمپرسور خوب نباشد، خواص فیزیکی روغن تا حد زیادی کاهش می‌یابد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این روغن که شاید بارها در مورد آن شنیده باشید، ویسکوزیته آن است.

روغن کمپرسور atlas copco

روغن های معدنی از نفت به دست می آیند و در پالایشگاه ها تولید می شوند. اساس روغن های مصنوعی گیاهی است و در آزمایشگاه برای تولید روغن با افزودن مواد افزودنی تولید می شود. روغن‌های مصنوعی عملکرد بهتری نسبت به روغن‌های معدنی دارند و روغن‌های معدنی حاوی ذرات و میکروارگانیسم‌هایی هستند که در صورت استفاده، رسوباتی در دستگاه باقی می‌گذارند.

روغن کمپرسور atlas copco به پند دسته تقسیم می شود:

 

 1. معدنی
 2. مصنوعی

خاصیت روغن کمپرسور atlas copco

 • اولین خاصیت مربوط به  آب گریزی است که مشخصا یکی از خواص مفید این روغن ها می باشد. دلیل این امر ترکیب هوا با رطوبت و روغن است و در صورتی که روغن صنعتی مورد نظر فاقد این خاصیت (آب گریز) باشد و در شرایط فشار و دمای داخل کمپرسور با رطوبت هوای فشرده و خواص آن واکنش نشان دهد. بسیار سریع هستند، در معرض خطر سقوط قرار دارند، که برای آن قسمت های چرخان کمپرسور پیش از موعد فرسوده می شوند.
 • از دیگر خواص فیزیکی روغن مناسب برای کمپرسورهای هوای اطلس کوپکو نقطه اشتعال است. اگر نقطه اشتعال در محدوده استاندارد روغن کمپرسور نباشد، در حین کارکرد کمپرسور خواص فیزیکی را کاهش می دهد.
 •  خاصیت دیگری که ممکن است بارها در مورد آن شنیده باشید ویسکوزیته است. ویسکوزیته روغن های مناسب برای کمپرسورهای اسکرو در دمای چهل درجه طبق Astm D 445 باید 46 mm2 / s باشد. ویسکوزیته روغن های غیر استاندارد در این دسته قرار نمی گیرد، چنین روغنی قادر نخواهد بود برای جلوگیری از سایش یک فیلم مناسب بین قسمت های چرخان داخلی ژنراتور هوا ایجاد کند. از دیگر مشخصات روغن کمپرسور می توان به انتقال دما از کولر به سیستم تبرید اشاره کرد. اگر روغن استانداردهای لازم را نداشته باشد، یعنی غیراستاندارد باشد، نمی تواند گرمای تولید شده در کولر را به سیستم خنک کننده منتقل کند.

نمایندگی شرکت اطلس کوپکو

شرکت اویل کارو همواره محصولات اصلی و اورجینال شرکت اطلس کوپکو را به سایر کارخانجان و صنایع معتبر و بزرگ نفتی در داخل کشور ارائه می کند. این شرکت سایر محصولات صنعتی مورد نیاز صنایع مختلف را بر َآورده می سازد.

خدمات اصلی شرکت در راستای فروش وخ دمات پس از فروش محصولات صنعتی اطلس کوپکو می باشد. گروه صنعتی اویل کارو در زمینه های مختلف از جمله انواع روغن موتورهای صنعتی، ماشین آلات وانواع گریس و سوخت مورد نیاز انواع ماشین آلات و… فعالیت دارد. شرکت تولید روانکار کارو این افتخار را دارد که می تواند محصولات تولید شرکت اطلس کوپکو (Atlas Copco) را در کمترین بازه زمانی در اختیار شما قرار دهد.

وب سايت رسمی شرکت اطلس کوپکو , Atlas Copco
تماس با روانکار کارو
5/5 - (6 امتیاز)
X
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟