بلبرینگ استوک

رقابت برای تولید کوچکترین بلبرینگ شیار عمیق

تولید بلبرینگ با سایــز کوچک تر از حالت عادی فناوری بالایی را می طلبد بطوریکـــه این فناوری فقط در دست شرکت های پیشرو تولید کننده بیرینگ در جهـــان میباشد. روانکارها یکی عوامل موثر در نحوه‌ی عملکرد بلبرینگ می‌باشند و کوچکی یا بزرگی استوک یا کارکرده بودن آن برمیزان کیفیت موثر است   برای تهیه جنس مرغوب و با کیفیت آن می‌توانید به شرکت پارس مراجعه نمایید.

هر از چند گاهی خبری در دنیای صنعت بلبرینگ ها می آید که شرکت فلان موفق با تولید کوچکتــرین بیرینگ صنعتی شده است !!!! اما  کاربرد بلبرینگ های با سایز کوچک در صنعت چیست ؟ و چرا می تواند شرکت های پیشرو تولید کننده بیرینگ را به رقابت برای تولید بلبرینگ با سایز کوچک بیاندازد ؟ امروزه صنعت به قدری پیشرفت کرده است که کاربرد برخی از دستــاوذدهای صنعتــی سالها بعد مشخص میشود اما آنچــه که ما امروزه می دانیـــم این استه بلبرینگ های سایز کوچک در صنعت میکرو ربات ها و بیو رباتیک کاربرد دارند .

شرکت معتبر بلبرینگ و رولبرینگ NSK برای اولین بار در دنیا موفق شده است بلبرینگ شیار عمیق به قطر بیرونی 2 میلیمتر و قطر خارجی 0.65 را برای مقاصد تولید انبوه تولید کند و به گفته شرکت بلبرینگ و رولبرینگ NSK غالب درخواست ها برای ما برای تولید بلبرینگی به قطر خارجی 3.5 و قطر داخلی 2.9 است .

شرکت Minebea ، که بیشتر نامش با صنعت بلبرینگ مینیاتوری و بلبرینگ سایز کوچک گره خورده است اخیـــراً اعلام کرده است که موفق شده است بلبرینگ شیار عمیق با قطر بیرونی 1.5 میلی متر و ضخامت 0.65 میلی متر تولید کند و فناوری ساخت آن را بگونـــه ایی توسعه بدهد که قابلیت تولید انبوه از این نوع بلبرینگ وجود داشتـــه باشد .

کوچکترین بلبرینگ

کوچکترین بلبرینگ شیار عمیق

به گفته مهندسان شرکت بلبرینگ و رولبرینگ NSK این شرکت حتی قادر است بلبرینگ ایی با ضخامت (ارتفاع ) کمتر از نمونه های قبلی ساخته شده و تلرانس (Tolerance) و دقت ابعادی بهتر را نیز ارائه بدهد .

غالبا سوال میشود بلبرینگ هایی با چنین ابعاد کوچکی در کجا استفاده میشوند ؟ باید گفت همواره نیاز مقدمه تولید بوده است تا زمانی که وسیله ایی نیاز نباشد  طبیعتا ساخت آن نیز اتفاق نمی افتد ، چنین بلبرینگ هایی با این ابعاد در تجهیزات دقیق پزشکی و در دستگاه باد سنج و گیربکس مینیاتوری … استفاده میشوند .

البته لازم به ذکر است هنوز محققان در حال تحقیق بر روی ساخت بیرینگ کوچک تر با تحمل ظرفیت بار بیشتر هستند .

بلبرینگ مینیاتوری سایز کوچک

برای آشنایی با  بلبرینگ دسته دوم روی لینک کلیک کنید.

امتیازدهی به post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.