استاندارد ASME section I – 2013

درباره استاندارد ASME section I – 2013

استاندارد ASME section I – 2013 چیست؟ استاندارد ASME که مخفف کلمـــه انگلیســی American Society of Mechanical Engineers ،  بمعنای انجمن مهندسان مکانیک آمریکا می باشد این استاندارد برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ میلادی در کشور آمریکا بــه منظور ایجاد یک راه کار مدون و قابل اعتماد برای ساخت مخازن تحت فشار و دیگ های بخار بنایان گذاشتــه شد. روانکارها یکی از انواع مواد شیمیایی موثر در میزان استانداردها می‌باشند که برای تهیه محصول اصلی و با کیفیت آن می‌توانید به شرکت چم گروپ مراجعه نمایید.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یا ASME که غالبـــاً با نام استاندارد ASME مطرح می شود ، در حقیقت یک استاندارد نمی باشد بلکـــه ASME یک سازمان می باشد که در خصوص تدوین و انتشار استاندارد های مهندسی فعالیت دارد این این انجمن تا امروز بالغ بر ۶۰۰ استاندارد و آیین‌نامه را تالیف کرده است، که شامل استانداردهایی در زمینه دیگ های بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، جرثقیل ها ، پایپنگ ها ، خصوصیات مواد ، بازرسی تجهیزات نیروگاهی و هستــــــه ایی و ….. می باشد .

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا ASME  ، یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی می باسد و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می‌کند و این انجمن بیش از ۱۳٬۰۰۰  عضو در بیش از ۱۵۸ کشور دنیـــا دارد .

استاندارد ASME SEC 1

استاندارد ASME section I ، یک استاندارد برای  ساخت بویلر ها و مبدل های حرارتی می باشد ، نام انگلیسی این استاندارد Roles For Contraction Of Power Boiler است . این استــاندارد جلد اول از استاندارد های ASME می باشد .

استاندارد ASME section I دارای بخش های زیر می باشد

۱) بخش اول : روش و اصول های کلی برای ساخت

۲) بخش دوم : اصول ساخت بویلر و مبدل های حرارتی با جوشکاری

۳) بخش سوم : اصول ساخت بویلر و مبدل های حرارتی با پین و پرچ

۴) بخش چهارم : اصول ساخت بویلر و مبدل های حرارتی با استفاده از لحیم کاری

۵) بخش پنجــم : توصیـه ها برای ساخت بویلر واترتیوب

۶) بخش ششم : توصیـه ها برای ساخت بویلر فایرتیوب

۷) بخش هفتم  : توصیـه ها برای ساخت بویلر سایز کوچک

۸) بخش هشتــم : : توصیـه ها برای ساخت بویلر الکتریکـی

  • برای اطلاع از مقاله استاندارد ASME section VIII-2019 روی لینک کلیک کنید.
امتیازدهی به post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.