استاندارد ASME section XI-2010
درباره استاندارد ASME section IX-2019

استاندارد ASME که مخفف کلمـــه انگلیســی American Society of Mechanical Engineers ،  بمعنای انجمن مهندسان مکانیک آمریکا می باشد این استاندارد برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ میلادی در کشور آمریکا بــه منظور ایجاد یک راه کار مدون و قابل اعتماد برای ساخت مخازن تحت فشار و دیگ های بخار بنایان گذاشتــه شد. روانکارها یکی از انواع مواد شیمیایی موثر در میزان استانداردها می‌باشند که برای تهیه محصول اصلی و با کیفیت آن می‌توانید به شرکت chemgroup مراجعه نمایید.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یا ASME که غالبـــاً با نام استاندارد ASME مطرح می شود ، در حقیقت یک استاندارد نمی باشد بلکـــه ASME یک سازمان می باشد که در خصوص تدوین و انتشار استاندارد های مهندسی فعالیت دارد این این انجمن تا امروز بالغ بر ۶۰۰ استاندارد و آیین‌نامه را تالیف کرده است، که شامل استانداردهایی در زمینه دیگ های بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، جرثقیل ها ، پایپنگ ها ، خصوصیات مواد ، بازرسی تجهیزات نیروگاهی و هستــــــه ایی و ….. می باشد .

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا ASME  ، یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی می باسد و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می‌کند و این انجمن بیش از ۱۳٬۰۰۰  عضو در بیش از ۱۵۸ کشور دنیـــا دارد .

استاندارد ASME section XI

استاندارد ASME section XI، یک استاندارد جامع در خصوص  بازرسی در حین کار نیروگاه های هستــه ایی می باشد . کــه عنوان انگلیسی آن Rules For Inservice Inspection Of Nuclear Power Plant Components میباشد .

در استاندارد ASME section XI،اطلاعات جامعی در خصوص انواع روش های متداول بازرسی غیر مخرب نیروگاه های هستــه ایی و همچنین نحوه گزارش نویسی وجود دارد . در این استاندارد یک فصل مجزا به رفع عیوب پس از کشف عیب در تجهیزات نیروگاهی وجود دارد .

  • برای اطلاع از مقاله استاندارد ASME section IX-2019 روی لینک کلیک کنید.
امتیازدهی به post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.