پترولیام نشنال برهاد، که معمولاً با نام پتروناس (PETRONAS) شناخته می‌شود ، یک شرکت نفت و گاز چندملیتی مالزیایی است که دفتر مرکزی آن در کوالالامپور قرار دارد. این شرکت که در سال 1974 تأسیس شد، یک شخصیت حقوقی است که تحت قانون شرکت های مالزی در سال 1965 ثبت شده و به هیئت مدیره شرکت گزارش می‌دهد. این شرکت با حضور در بیش از 100 کشور جهان، تمام منابع نفت و گاز مالزی را در اختیار دارد و مسئولیت توسعه و افزودن ارزش به این منابع را بر عهده دارد. در فهرست سالانه Fortune Global 500 برای سال 2022، پتروناس در رتبه 216 قرار گرفت. همچنین در بنتلی زیرساخت 500 2020 در رتبه 48 جهان قرار گرفت.

فایننشال تایمز پتروناس را به عنوان یکی از "هفت خواهر جدید" معرفی کرده است، که به عنوان شرکت‌های نفت و گاز ملی با نفوذ و عمدتا دولتی از کشورهای خارج از OECD شناخته می‌شوند. این شرکت در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های نفتی از جمله اکتشاف بالادستی و تولید نفت و گاز تا پالایش نفت پایین دست و تولید روغن صنعتی مشغول است. بازاریابی و توزیع فرآورده‌های نفتی، تجارت، پردازش گاز و مایع سازی، عملیات شبکه خط لوله انتقال گاز، بازاریابی گاز طبیعی مایع، تولید و بازاریابی پتروشیمی، حمل دریایی، مهندسی خودرو، و سرمایه گذاری ملک. پتروناس منبع درآمد قابل توجهی برای دولت مالزی فراهم می‌کند که بیش از 15 درصد از درآمد دولت را از سال 2015 تا 2020 تشکیل می‌دهد.

شرکت پتروناس

تاریخچه شرکت پتروناس PETRONAS

قبل از تشکیل مالزی، رویال داچ شل (در حال حاضر شل plc) برای اولین بار اکتشاف نفت را در میری، ساراواک آغاز کرد. پس از اینکه چارلز بروک اولین قرارداد اجاره معدن نفت را در سال 1909 امضا کرد. در سال 1910، اولین چاه نفت در میری حفر شد. این چاه نفت بعدها به بانوی پیر بزرگ معروف شد. در سال 1929، نفت در برونئی کشف شد. تا دهه 1950 هیچ فعالیت حفاری دیگری در بورنئو یا مالایا بریتانیا وجود نداشت. در سال 1966، تصویب قانون استخراج نفت به اکسون و شل حق اکتشاف مناطق نفتی و تولید حق امتیاز نفت و پرداخت مالیات به دولت را داد. در اواخر دهه 1960، اسو و کنتیننتال اویل امتیازاتی برای اکتشاف نفت در سواحل سواحل شرقی شبه جزیره مالزی دریافت کردند. تا سال 1974، تولید نفت خام مالزی در حدود 90000 بشکه در روز (14000 متر مکعب در روز) تا 99000 بشکه در روز (15700 متر مکعب در روز) بود.

چندین عامل در اوایل دهه 1970 به هم پیوستند تا دولت مالزی را وادار به تأسیس یک شرکت دولتی نفت و گاز کند. در سال 1972 قیمت هر بشکه نفت 1.50 دلار آمریکا بود که بعداً به 2.28 دلار در هر بشکه رسید. جنگ در خاورمیانه و تحریم نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت ( اوپک ) باعث شده بود که قیمت هر بشکه تا 12 دلار آمریکا افزایش یابد و در نتیجه انگیزه بیشتری برای مالزی ایجاد کند تا شرکت نفتی خود را تأسیس کند. چندین کشور مانند امارات متحده عربی، مصر و اندونزی توافقنامه اشتراک تولید را به جای سیستم امتیازی برای توزیع درآمد نفت اتخاذ کرده اند. دولت مالزی همچنین معتقد بود که شرکت‌های نفتی خارجی در امتیازات خود (مانند اکتشاف جدید میادین نفتی) به دولت در مورد فعالیت‌های اکتشاف نفت به درستی اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و در نتیجه منجر به از دست رفتن درآمد دولت می‌شود. تدوین سیاست جدید اقتصادی مالزی در اوایل دهه 1970 مالزیایی ها را تشویق می کند تا کنترل صنایع مختلف مدرن را در دست بگیرند و فرصت های اقتصادی بیشتری را برای بومی پوترا (بومیان مالزیایی) باز کنند.

خرید روغن پتروناس PETRONAS

روغن های صنعتی تولید شده توسط شرکت پتروناس PETRONAS انواع گسترده‌ای دارند. قبل از خرید روغن PETRONAS توصیه‌های سازنده دستگاه خود را مطالعه کنید و روغن پتروناس مناسب برای دستگاه خود را انتخاب کنید. هرگز بدون داشتن اطلاعات کافی از روغن پتروناس PETRONAS مورد نیاز اقدام به خرید نکنید. انواع روغن پتروناس خصوصیات متفاوتی دارند که برای استفاده در فضاهای مختلف و دستگاه های گوناگون طراحی و تولید شده‌اند. با خرید روغن PETRONAS اشتباه و مصرف نادرست می‌توانید به دستگاه خود صدمات جبران ناپذیری وارد کنید. روغن پتروناس PETRONAS با استانداردها و ویسکوزیته متفاوت تولید می‌شود. استانداردهای روغن صنعتی PETRONAS مشخص کننده نوع روغن می‌باشد. شاید لازم باشد در آب و هوای متفاوت از روغن با ویسکوزیته گرید کمتر یا بیشتر استفاده کنید. قبل از خرید روغن پتروناس اطلاعات کافی از روغن مورد نیاز را به دست بیاورید.

فروش روغن پتروناس PETRONAS

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره در خصوص روغن پتروناس PETRONAS با مشاورین اویل کارو تماس بگیرید. کارشناسان ما شما را در کلیه مراحل خرید، حمل، نگهداری و مصرف روغن PETRONAS و گریس PETRONAS راهنمایی می‌کنند. فروش روغن پتروناس PETRONAS با ارائه ضمانت نامه کتبی و اطلاعات فنی روغن صنعتی PETRONAS مورد نظر انجام می‌گردد.

روغن پتروناس PETRONAS

در PETRONAS Lubricants International (PLI)، ما از فناوری، مهارت‌ها و دانش استفاده می‌کنیم تا طیف گسترده‌ای از روان‌کننده‌ها و مایعات کاربردی برنده مسابقات را برای مصرف‌کننده، تجاری و صنعتی در بیش از 100 کشور در سراسر جهان ارائه کنیم.

دفتر مرکزی آن در کوالالامپور، PLI همچنین دارای دفاتری در سراسر جهان از جمله تورین، بلو هوریزونته، پکن و شیکاگو است. از طریق راه‌حل‌های فناوری سیال، رویکردی هوشمندانه برای به حداکثر رساندن عملکرد خودروها اتخاذ می‌کنیم، همانطور که در هشت دوره مسابقات قهرمانی سازندگان جهان فرمول یک و 115 پیروزی در جایزه بزرگ توسط تیم فرمول یک مرسدس-AMG PETRONAS مشهود است.

تخصص ما در راه حل های فناوری سیالات راه را برای تولید طیف وسیعی از محصولات پایدار مانند روغن پایه ETRO+ و روغن موتور هیبریدی PETRONAS Syntium، در راستای تغییر بیشتر به سمت انرژی های جدید، هموار می کند. به عنوان پیشگام در تولید مایعات خودرو برای وسایل نقلیه الکتریکی با PETRONAS Iona، ما حضور خود را در این فضا با نوآوری مداوم راه حل های نسل بعدی خود برای بخش بازار افزایش خواهیم داد.

از مراکز تحقیقات و فناوری (R&T) خود در ایتالیا، چین، برزیل، ایالات متحده آمریکا و مالزی، ما همچنان به پالایش و بهبود راه حل های فناوری سیال خود برای عملکرد بهتر در مسیر مسابقه و جاده و همچنین برای مصارف کشاورزی و صنعتی.

اهداف پتروناس PETRONAS

ما به دنبال پتانسیل انرژی در سراسر جهان هستیم و ارزش را از طریق یک مدل کسب و کار یکپارچه بهینه می کنیم. مجموعه ما شامل نفت و گاز، منابع تجدیدپذیر و طیف آماده ای از محصولات پیشرفته و راه حل های تطبیقی ​​است.

تعهد ما به پایداری از هسته عملیات ما شروع می شود و در سراسر زنجیره ارزش ما گسترش می یابد.

مردم قدرت و شرکای ما برای رشد هستند و نوآوری را برای ارائه طیف منحصر به فردی از راه حل ها هدایت می کنند.

اشتیاق ما برای پیشرفت ما را به ایجاد راه حل های بهتری سوق می دهد که به نفع مردم، شرکا و کره زمین باشد. هر نقطه ای که به هم وصل می کنیم ما را یک قدم به هدفمان برای دستیابی به انتشار خالص کربن صفر تا سال 2050 نزدیکتر می کند. بیایید نقاط را به هم متصل کنیم تا آینده ای پایدارتر برای همه ایجاد کنیم.

روغن پتروناس

نمایندگی شرکت پتروناس PETRONAS در ایران

شرکت اویل کارو با بیش از ده ها سال سابقه و تجربه در زمینه ی پخش انواع روغن های صنعتی و سایر محصولات صنعتی شرکت پتروناس و سایر شرکت‌های معتبر نفتی در دنیا در حال فعالیت است که توانسته امتیازات ویژه‌ای با کسب رضایت صنایع مختلف در این خصوص کسب کند. شرکت اویل کارو از بزرگترین و حرفه‌ای ترین مرکز تامین و پخش سایر محصولات صنعتی و روانکاوهای صنعتی مورد نیاز برای صنایع بزرگ، کارخانجات و شرکت های معتبر نفتی می‌باشد.

شرکت اویل کارو به عنوان نماینده رسمی شرکت پتروناس PETRONAS با افتخار محصولات خود را در زمینه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی، شرکت های معدنی و راه سازی ارائه می‌دهد. پشتیبانی و خدمات پس از فروش موارد زیر را تضمین خواهد کرد:

  • تضمین کیفیت محصولات عرضه شده با توجه به مشخصات فنی کمپانی پتروناس
  •  وجود سیستم حمل و نقل مطمئن از طریق ایران
  • فروش با قیمت‌های رقابتی برای صنایع
  • داشتن تیم مجرب با دانش فنی لازم جهت ارائه مشاوره فنی
  • تحویل سریع و به موقع کالای سفارش داده شده
  • ارائه حداقل قیمت و تضمین اصالت کالا
  • صداقت و صراحت، احترام به درخواست مصرف کننده
  • سیستم تسطیح پیشرفته و تعویض

تیم مشاوره خرید ما توسط مدیران و مهندسین صنایع در راستای خدمت رسانی بیشتر به مشتریان خود، مشاوره جامع و کامل به صورت رایگان ارائه می‌دهد و مشتریان را برای خرید بهترین محصولات صنعتی و روانکاوهای صنعتی یاری می‌دهد تا افراد را به سمت انتخابی هر چه بهتر و مناسب‌تر سوق دهد.

رضایت شما، سرمایه ماست شرکت تولید روانکار کارو این افتخار را دارد که می‌تواند محصولات تولید شرکت پتروناس PETRONAS را در کمترین بازه زمانی و اورجینال در اختیار شما قرار دهد.

وب سايت رسمی شرکت پتروناس PETRONAS

https://www.petronas.com/

تماس با روانکار کارو

مهمترین محصولات کمپانی پتروناس PETRONAS

5/5 - (134 امتیاز)