استاندارد ASME section VI-2019

درباره استاندارد ASME

استاندارد ASME که مخفف کلمـــه انگلیســی American Society of Mechanical Engineers ،  بمعنای انجمن مهندسان مکانیک آمریکا می باشد این استاندارد برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ میلادی در کشور آمریکا بــه منظور ایجاد یک راه کار مدون و قابل اعتماد برای ساخت مخازن تحت فشار و دیگ های بخار بنایان گذاشتــه شد . روانکارها یکی از انواع مواد شیمیایی موثر در میزان استانداردها می‌باشند که برای تهیه اصلی و با کیفیت آن می‌توانید به شرکت Behran مراجعه نمایید.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یا ASME که غالبـــاً با نام استاندارد ASME مطرح می شود ، در حقیقت یک استاندارد نمی باشد بلکـــه ASME یک سازمان می باشد که در خصوص تدوین و انتشار استاندارد های مهندسی فعالیت دارد این این انجمن تا امروز بالغ بر ۶۰۰ استاندارد و آیین‌نامه را تالیف کرده است، که شامل استانداردهایی در زمینه دیگ های بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، جرثقیل ها ، پایپنگ ها ، خصوصیات مواد ، بازرسی تجهیزات نیروگاهی و هستــــــه ایی و ….. می باشد .

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا ASME  ، یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی می باسد و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می‌کند و این انجمن بیش از ۱۳٬۰۰۰  عضو در بیش از ۱۵۸ کشور دنیـــا دارد .

استاندارد ASME section VI

استاندارد ASME section VI ، یک استاندارد جامع در خصوص مربوط طراحی ، ساخت ، بازرسی ، تست ، گزارش و نصب مخازن تحت فشار می باشد و کــه عنوان انگلیسی آن Rules for Construction of Pressure Vessels  میباشد .

استاندارد ASME section III ، انواع فرآیندها و انواع جنس های مختلف که برای ساخت مخازن تحت فشار در صنعت مورد استفاده قرار میگیرد را مورد بررسی قرار می دهد . در این استاندارد اطلاعات خوبی در زمینـــه ساخت مخزن تحت فشار با استفاده از جوشکاری ، ساخت مخزن تحت فشار با استفاده از فورجینگ و … وجود دارد و همچنیـــن در این استاندارد تقریباً تمام مواد مورد استفاده برای ساخت مخزن تحت فشار مانند فولاد ساده کربنی ، فولاد پرآلیاژ ، چدن و … وجود دارد .

  • برای اطلاع از مقاله استاندارد ASME section XI-2010 روی لینک کلیک کنید.
امتیازدهی به post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.