بازرس جوش با مدرک CWI کیست؟ شرکت تامین روانکار کارو
جوشکاری

بازرس جوش با مدرک CWI کیست؟

بازرش جوش با مدرک CWI کیست ؟ و چه وظایفی دارد ؟

در این مقاله قصد داریم در مورد شغل بازرس جوش وظایف آن ، و مدرک CWI  و نحوه گرفتــــن آن مطالب ارزشمنـــدی را به شما ارائه بدهیـــــم و امیـــدوارم برای شما مفید باشد ؟

بسیاری از افـــراد که با جوشکاری آشنــــا هستند  شغل « بازرس جوش » بعنوان یک پلـــه بالاتر از شغل جوشکاری میبینید و میخواهند بدانند که شرایط کاری بازرس جــــوش چیست و او چه وظایفی را دارد ؟

بازرس جوش ترجمه شده کلمه انگلیســــی Certified Welding Inspector بمعنــای بازرس جــــوش تائیده شده میباشد . بازرس جوش باید دارای گواهینامه جوشکاری (AWS Certified Inspector (CWI یک گواهینامه معتبر بین المللی است میباشد که یک مدرک ارزشمند میباشند . و اما در ادامـــه به وظایف بـازرس جـــوش و آنچه که باید انجام بدهد می پردازیم .

بسیاری از افراد فکر میکنند که بازرس جوش فقط به کیفیت و سلامت جوش پایانی نگاه و وضیعت آن را به لحاظ سلامتــــی ارزیابی میکند ام در حقیقت همــه چیـــز بــه همین سادگـــی نیست . و این یکــی از تصورات غلط در مورد شغل « بازرس جوش » است . از یک بــازرس جـــوش انتظار میرود که بر کلیه مسیر انجام فرآیند جوشکاری نظارت داشتـــه باشد این بدان معنا است که کار بازرس از قبل از انجام جوشکاری با بررسی مدارک و دستورالعمل جوشکاری WPS شروع میشود و این نظارت در حیـــن انجام جوشکاری ادامه دارد و سپس بعد از اتمام جوشکاری وی باید مراحل و اقدامات لازم برای تائید جوش انجام شده مانند انجام تست غیر مخرب را انجام بدهد .

شما به عنوان یک بــازرس جـــوش باید یک نگهبان ایمنـــی یعنــــی شما باید اطمینان حاصل کنید که کلیه کارهای جوشکاری با مقررات ایمنی کارفرمای شما و همچنین مقررات و استــانداردهای ایمنی مطابقت دارد .

وظایف بازرس جوش

۱) اسناد را مرور کنید

مسئولیت تأیید صحت مشخصات روش جوشکاری ، بررسی WPS  یا دستور العمل جوشکاری ، کالیبراسیون تجهیزات و مواد جوشکاری بر عهـــده بازرس جوش میباشد .

۲) محیط جوشکاری قبل از انجام جوشکاری را بررسی کنید

این مسئولیت شما برای بازرسی از مواد پایه و مواد مصرفی خواهد بود. همچنین باید مطمئن شوید که روش های صحیح آماده سازی قطعات  ، تنظیم پارامتر های دستگاه ، همه و همگی به درستی انجام شده است .

۳) فرآیند جوشکاری را کنترل کنید

برای اطمینان از اینکه همه چیز به درستی پیش می رود و بـــازرس جــــوش باید در حین فرآیند جوشکاری در محل حضور داشتـــه باشد و از پیش رفتن درست کار اطمینان حاصل کند .

۴) بررسی جوش

پس ازاتمام جوشکاری ، وی باید با توجه به آنچــــه که دستور العمل جوشکاری مشخص کرده است کیفیت جوش را تائید کند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =